Premiera płyty Foliba – Tan na X-lecie zespołu

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Z przyjemnością informujemy, że już 16 października będzie miała miejsce premiera pierwszego, studyjnego albumu zespołu Foliba, który obchodzi w tym roku swoje X-lecie!

Płyta „Tan”, czyli „10”, bo tak w języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z Senegalskim muzykiem Ablaye’m Badji, który obecnie występuje w Folibie.

Album „Tan” to spora dawka tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej, z niezwykle rozgadanymi bębnami djembe, dundun i tama. Nie zabraknie na nim też melodyjnych utworów z dialogiem delikatnych strun kory i dźwięków afrykańskiej marimby – Balafonu. Ablaye obok instrumentalnej wymiany słów, snuje wokalne opowieści w języku mandinka.

Foliba

Wśród gości, na płycie pojawiają się : Cheeba – wokalista EastWest Rockers, który zaśpiewał o swojej wizji powrotu do korzeni oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO). Finalne brzmienie albumu dopracowane zostało w studio AsOne. „Tan” to owoc spotkania. Siebie, muzyki i ludzi – Zapraszamy!

Tracklista:

  1. JARABI
  2. SOLI
  3. GUINEE FARE
  4. LAMTIYAMA
  5. DUNUNBA
  6. DJOLE
  7. LEGENDA (gościnnie: Cheeba, Kamil Rogiński)
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *